رویه بازگردانی کالا

آسودگی خاطر خریداران و رقم خوردن تجربه‌ای متفاوت از خرید اینترنتی، همواره یکی از اصول اساسی و اصلی در آلوتاپ بوده است. اگرچه ما تمام تلاش خود را داریم تا محصولات را به بهترین شکل ممکن به دست کاربران برسانیم، ولی احتمال وجود مشکل در یک کالا، چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ فنی، هیچ‌وقت صفر نیست. بدین ترتیب و بر اساس قانون تجارت الکترونیک، آلوتاپ نیز «7 روز ضمانت بازگشت کالا» را برای محصولات خود در نظر گرفته است که در آن، جزئیات آن به صورت دقیق بیان می‌شود. لذا خواهشمندیم این بخش را به دقت مطالعه کنید.

توجه: پیش از عودت کالا باید حتما در مورد مشکل به وجود آمده، با آلوتاپ تماس گرفته و بعد از تایید پشتیبانی، کالا را برای ما ارسال کنید. در غیر این صورت، آلوتاپ هیچ مسئولیتی در قبال کالای شما ندارد و ممکن است فرآیند رسیدگی به آن، بسیار کند پیش رود.

مهلت تست 7 روزه و 20 روزه

ضمانت اصالت و سلامت تمام محصولاتی که روی سایت هستند، بر عهده آلوتاپ است. لطفا توجه داشته باشید که «همه محصولات درج‌شده بر روی سایت» با مهلت تست 7 روزه به فروش می‌رسند. آن دسته از کالاهایی کا با ضمانت شرکتی (مانند گارانتی توسن سیستم، فورتیم، متین، تلاش و …) ارائه می‌شوند نیز شامل 7 روز مهلت تست هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل برای این کالاها بعد از دوره 7 روزه، پشتیبانی آنها بر عهده شرکت گارانتی‌کننده است.

تنها محصولاتی که شامل سرویس طلایی آلوتاپ هستند با مهلت تست 20 روزه ارائه می‌شوند.

شرایط بازگردانی کالا

موارد زیر شامل 7 روز مهلت تست می‌شوند:

  • کالای خریداری‌شده، آسیب فیزیکی داشته باشد
  • وجود اشکال فنی در کالا و گزارش آن طی حداکثر 7 روز بعد از دریافت کالا
  • بروز مشکل فنی حین استفاده از کالا طی مدت 7 روز که از جانب کاربر نباشد
  • اگر مغایرتی در کالای سفارش داده شده با کالای ارسال شده وجود داشته باشد؛ در این صورت، فقط در شرایطی می‌توان کالا را دریافت کرد که به صورت پلمپ باشد.
  • عکس کالا، صرفا برای اطلاع کاربر و کمک به مشتری است و نمی‌توان به آن به عنوان «مغایرت» استناد کرد. ملاک مغایرت میان کالا و سفارش، مشخصات فنی درج‌شده در سایت است.

توجه 1: لطفا کالا را از محل درست آن باز کنید (بعضا دیده می‌شود که خریداران، با قیچی شروع به بریدن جعبه می‌کنند). اگر به هر دلیلی کالا ایراد دارد یا حتی آسیب دیده است، جعبه و متعلقات آن حتما باید به شکل اولیه نگهداری شوند. در صورتی که جعبه کالا آسیب دیده باشد (شامل پارگی، کنده شدن بخشی از کارتن بسته بندی، تا خوردن غیر متعارف، مخدوش شدن شماره سریال و …)، کلا تعویض نخواهد شد و هزینه‌های ناشی از ارسال مجدد آن بر عهده خریدار خواهد بود.

توجه 2: اگر مشکل فنی به دلیل استفاده نادرست به وجود آمده باشد، شامل مهلت تست 7 روزه نمی‌شود.

ارسال کالا برای آلوتاپ

اگر مشکل شما شامل یکی از موارد بالا و البته مورد تایید آلوتاپ نیز بود، بعد از تماس تلفنی و انجام هماهنگی‌های لازم، کالا را باید با پست سفارشی برای آلوتاپ ارسال کنید. در صورتی که مشکل از سوی آلوتاپ باشد، کالا تعویض می‌شود و در صورت عدم موجودی، یک کالای جایگزین، معرفی یا مبلغ آن + هزینه ارسال پست عودت داده خواهد شد.

اگر مشکل از سوی کالا و آلوتاپ نباشد، هزینه ارسال مجدد کالا بر عهده خریدار خواهد بود که پیش از ارسال، وجه آن دریافت می‌شود.